کد خبر: 655058 A

ابراهیم کالین:

سخنگوی رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که مردم این کشور مخالف سیاست‌های ایالات متحده و خواسته‌های قانونی و امنیتی کشورشان هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، «ابراهیم کالین» سخنگوی رئیس‌جمهوری ترکیه، امروز -شنبه- گفت که تهدیدها و تحریم‌ها علیه این کشور راه به جایی نخواهد برد.

کالین در ستون هفتگی روزنامه انگلیسی‌زبان «دیلی صباح» نوشت: «آمریکا ممکن است ترکیه را به‌عنوان یک هم‌پیمان از دست بدهد. مردم ترکیه مخالف سیاست‌های ایالات متحده هستند که به خواسته‌های قانونی و امنیتی کشورشان بی‌توجهی می‌کند.»

وی در ادامه نوشت: «تهدیدها، تحریم‌ها و زورگویی علیه ترکیه کارگر نخواهد افتاد. این اقدام‌ها تنها عزم ترکیه را راسخ‌تر خواهد کرد. اما اقدام‌هایی از این دست، آمریکا را بیش از پیش در نظر ترکیه و صحنه بین‌المللی منزوی خواهد کرد.»

کالین عنوان کرد که دولت آمریکا با کانادا، مکزیک، چین، روسیه، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، آلمان و دیگر کشورها بر سر مسائل داخلی اختلاف دارد.

وی افزود: «این امر تنها به اعتبار آمریکا به‌عنوان شریک و متعهدی قابل‌اطمینان آسیب می‌زند. چنین نگرشی در ترکیه نیز حاکم است.»

کالین در ادامه نوشت که بحران به‌وجود آمده میان دو کشور بر سر کشیش آمریکایی بازداشت‌شده و سقوط ارزش لیر تغییری در عزم این کشور ایجاد نخواهد کرد.  

 

ابراهیم کالین ترکیه و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر