کد خبر: 654647 A

معاون ترامپ:

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا با اشاره به تهدید روسیه و چین، از جزئیات ایجاد نیروی فضایی ایالات متحده رونمایی کرد. این نیرو ششمین شاخه ارتش ایالات متحده خواهد بود که تا سال ۲۰۲۰ ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، پنجشنبه از جزئیات ایجاد نیروی فضایی ایالات متحده خبر داد.

 پنس تشکیل یک نیروی فضایی را فصلی تازه در تاریخ نیروهای مسلح آمریکا خواند و گفت این نیروی در راستای آمادگی برای «میدان جنگ بعدی» ایجاد می‌شود.

به گفته وی، روسیه و چین به شدت در حال کار برای توسعه توانایی‌های ضد ماهواره‌ای هستند و آمریکا باید در فضا برتری داشته باشد.

«نیروی فضایی» مسئولیت طیف وسیعی از قابلیت‌های نظامی ارتش آمریکا در فضا را به عهده خواهد داشت و از جمله این فعالیت‌های می توان به‌فعال کردن سیستم موقعیت‌یابی جهانی (GPS) و حس‌گرهای ردیابی موشکها اشاره کرد.

ایجاد نیروی فضایی نیاز به تایید کنگره آمریکا داد و برخی قانونگذاران این کشور از هزینه‌های چنین طرحی ابراز نگرانی کرده‌اند. به گفته معاون رئیس جمهور آمریکا، هزینه اولیه این طرح برای پنج سال، هشت میلیارد دلار برآورد شده است.

مایک پنس تأکید کرد، ایجاد نیروی فضایی برای مقابله با تهدید در حال ظهور در فضا است وکنگره می‌بایست اکنون برای تامین منابع مالی این طرح اقدام کند.

معاون ترامپ همچنین اظهار داشت، نیروی فضایی ایده‌ای است که زمان تشکیل آن فرا رسیده است.

وی افزود از اقدامات دشمنان به روشنی می‌توان دید که‌ آنها همین حالا فضا را به یک منطقه جنگی تبدیل کرده‌اند و آمریکا در مقابل این چالش پا پس نخواهد کشید.

نیروی فضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر