کد خبر: 653991 A

سخنگوی انصارالله یمن با انتقاد از عملکرد فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به این کشور، شروط این جنبش برای کنار گذاشتن سلاح را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن، روز گذشته در گفت‌وگو با تلویزیون آمریکایی «فاکس‌نیوز»، که از عمان انجام می‌شد، از عملکرد «مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن انتقاد کرد.

عبدالسلام گفت: «اکنون می‌توان گفت روند سیاسی به بن‌بست رسیده و مارتین گریفیتس، فرستاده سازمان ملل به یمن طرحی دارد که آن را مبادی و اصول نامیده، ولی این طرح، ضعیف است».

سخنگوی انصارالله یادآور شد، گریفیتس تنها از «راه‌حل‌هایی جزئی» مانند بندر الحدیده و برخی مسائل در سطح انسانی سخن می‌گوید در حالی‌که عملا هیچ اقدامی صورت نداده است؛ هیچ‌یک از زندانیان آزاد نشده‌اند، هیچ فرودگاهی باز نشده و در سطح اقتصادی نیز طرف مقابل را برای پرداخت حقوق تحت فشار قرار نداده است. لذا می‌توان گفت هیچ طرحی درخصوص پروسه سیاسی وجود ندارد.

وی تأکید کرد: «انصارالله تمایل دارد سلاح را زمین بگذارد ولی نه با وجود هشدارها و خطرات علنی. راه‌حل مدنظر ما این است که باید راه‌حلی فراگیر جایگزین راه‌حلی جزئی باشد که با ارائه جدول زمانی مجزا، با یک دید به تمام مسائل می‌نگرد».

محمد عبدالسلام در ادامه گفت: «طرح ما طرحی فراگیر است مبنی بر این‌که رئیس‌جمهوری جدیدی تعیین و دست‌کم ریاست دوره انتقالی مشخص شود، دولت انتقالی ماموریت مشخصی داشته باشد و آن را در بازه زمانی معینی عملی کند».

این مقام انصارالله، «محمد عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن را «بخشی از مشکل در کشور» عنوان کرد و گفت: «رئیس دوره انتقالی باید شخصیتی مقبول میان تمامی طرف‌ها باشد و نباید طرفی در خود بحران باشد».

خلع سلاح انصارالله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر