کد خبر: 653775 A

یک منبع در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که دمشق سیاست خصمانه آمریکا در از سرگیری تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را به شدت محکوم می‌کند.

به گزارش ایلنا، یک منبع در وزارت خارجه سوریه به خبرگزاری رسمی این کشور (سانا) اعلام کرد، جمهوری عربی سوریه تصمیم خصمانه آمریکا مبنی بر از سرگیری تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را به شدت محکوم می‌کند.

این منبع تأکید کرد که این اقدام‌های «یک‌جانبه و غیر قانونی به موجب حقوق بین‌الملل صورت گرفت تا تأکیدی بر سیاست‌های سلطه‌طلبانه دولت آمریکا باشد».

این منبع افزود، دولت آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای با ایران (برجام)، اعتبار خود را در جامعه جهانی از دست داده و حتی از سوی هم‌پیمانانش مورد انتقاد قرار گرفته است.

این مقام دولتی سوریه در پایان گفت: «جمهوری عربی سوریه در مقابله با سیاست‌های خصمانه دولت آمریکا با جمهوری اسلامی ایران ابراز همبستگی می‌کند و اطمینان دارد که رهبری، دولت و ملت ایران خواهند توانست بر پیامدهای این اقدام آمریکا فائق آیند».

دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران که در ماه می گذشته توسط «دونالد ترامپ» امضا شده بود، از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه صبح امروز به وقت تهران وارد مرحله اجرایی شده است. 

 

 

از سرگیری تحریم‌های آمریکا علیه ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر