کد خبر: 653715 A

دونالد ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری مدعی شد که تحریم‌های جدید این کشور علیه ایران «رنج‌آورترین» تحریم‌هایی هستند که تاکنون اعمال شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، امروز -سه‌شنبه- در پیامی توئیتری مدعی شد که تحریم‌های جدید این کشور علیه ایران «رنج‌آورترین» تحریم‌هایی هستند که تاکنون اعمال شده است. وی افزود که تحریم‌های ماه نوامبر این فشار را «به سطحی بالاتر می‌برد.»

ترامپ در ادامه پیام توئیتری خود مدعی شد که هر کشوری که با ایران تجارت کند، از تجارت با آمریکا محروم می‌شود.

دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران که در ماه می گذشته توسط ترامپ امضا شده بود، از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه صبح امروز به وقت تهران وارد مرحله اجرایی شده است. 

یک مقام ارشد آمریکایی دوشنبه شب گفته بود که واشنگتن با وضع تحریم‌های اولیه، در حال ساخت ائتلافی بین‌المللی برای مقابله با فعالیت‌های ایران است.

این مقام آمریکایی مدعی شد: «ما در حال ساخت ائتلافی بین‌المللی برای مقابله با فعالیت‌های ایران هستیم. باید بگویم که دستور اجرایی رییس‌جمهوری برای وضع تحریم‌ها را با قاطعیت اجرا کرده و از سایر ابزار‌های مجاز هم برای فشار آوردن به ایران استفاده می‌کنیم. ما با کشور‌های دیگر برای رسیدن به این هدف همکاری می‌کنیم.»

این مقام آمریکایی در حالی از ساخت ائتلاف بین‌المللی علیه ایران سخن گفت که مصوبه اتحادیه اروپا در مورد قانون انسداد، باعث می‌شود تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران کاهش یابد.

مقام ارشد آمریکایی اضافه کرد که ساعت ۲۴  دوشنبه به وقت آمریکا (هشت و ۳۰ دقیقه صبح سه‌شنبه به وقت تهران)، اولین بسته تحریم‌ها اجرا می‌شود که طبق آنها دستیابی ایران به دلار محدود شده،‌ تجارت طلا و سایر فلزات توسط این کشور دشوار می‌شود و مبادلات بین‌المللی با ریال ایران را نزدیک به غیرممکن کرده و ایران از خرید هواپیماهای مسافربری منع می‌شود.

«نیویورک تایمز» همچنین به نقل از این مقام ارشد واشنگتن که نامش فاش نشده است، اضافه کرد که پس از اجرای بسته اول تحریم‌ها علیه ایران، آمریکا به دنبال متوقف کردن خرید نفت از این کشور خواهد بود.

وی تاکید کرد آمریکا با این مساله به صورت موردی برخورد کرده و درخواست کشور‌های خریدار نفت ایران را برای معاف شدن از تحریم‌ها بررسی می‌کند اما در نهایت واشنگتن به دنبال صفر کردن صادرات نفت ایران است.

دونالد ترامپ توئیتر دونالد ترامپ تحریم آمریکا علیه ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر