کد خبر: 652079 A

پایین آمدن تولید نفت عربستان نشان از آن دارد که این کشور نتوانسته خریدارانی پیدا کند تا از آن طریق تولید خود را بالا ببرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، عربستان سعودی که اخیرا وعده کرده بود تولید نفت خود را افزایش دهد تا بالا رفتن قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی را مهار کند، در ماه گذشته میلادی از تولید خود کاسته است. این گزارش را نمایندگان سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) اعلام کردند. 

به گفته یک منبع در اوپک که نخواست نامش فاش شود، بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت این سازمان در ماه جولای ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز تولید کرده است. عربستان در ماه ژوئن به اوپک اعلام کرد که ۱۰ میلیون و ۴۸۹ هزار بشکه نفت تولید کرده است. 

این در حالی است که «خالد الفالح»، وزیر انرژی عربستان، به اعضای اوپک وعده کرده بود که صادرات خود را یک میلیون بشکه افزایش دهد و «هرآن‌چه ممکن است برای تعادل در بازار» انجام دهد. برنامه نفتی عربستان و روند نزولی تولید نفت این کشور در ماه‌های گذشته را در نمودار زیر می‌توان مشاهده کرد:

Untitled

این در حالی ست که پس از اعلام نارضایتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا از قیمت بالای نفت در بازارهای جهانی، ریاض وعده کرده بود که می‌تواند تولید خود را تا ۱۱ میلیون بشکه در روز بالا ببرد. 

پایین آمدن تولید نفت عربستان نشان از آن دارد که این کشور نتوانسته خریدارانی پیدا کند تا از آن طریق تولید خود را بالا ببرد.   

 

 

اوپک خالد الفالح نفت عربستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر