کد خبر: 651799 A

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مسئول رسیدگی به امور اسرا و آزادگان فلسطینی را به خاطر مخالفت وی با سیاست قطع حقوق اسرا و آزادگان فلسطینی برکنار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، روز پنجشنبه «عیسی قراقع» مسئول رسیدگی به امور اسرا و آزادگان فلسطینی را برکنار و «قدری ابوبکر» را جانشین وی کرد.

 برخی منابع نزدیک به قراقع، دلیل برکناری وی را مواضع او در حمایت از اسرا اعلام و تاکید کرده‌اند که قراقع به شدت مخالف مجازات‌های محمود عباس علیه باریکه غزه بود که قطع حقوق برخی اسرا را هم در بر می‌گیرد.

مسئول برکنار شده امور اسرا و آزادگان فلسطینی دو روز پیش در گفت‌وگو با شبکه رادیویی «اجیال» در رام‌الله خواستار برقراری مجدد حقوق اسرا شده و مجازات‌های اعمال شده علیه نوار غزه را ظالمانه توصیف کرده بود.

قراقع پس از برکناری از سمت خود با انتشار مقاله‌ای آتشین، به انتقاد شدید از اقدامات صورت‌گرفته علیه اسرای فلسطینی دربند زندان های صهیونیستی و سوء استفاده از اعتصاب غذای نامحدود آنها پرداخت و تاکید کرد که از اسیر «فادی ابو عیطه» و دیگر اسرا معذرت‌خواهی می‌کند.

 

مسئول امور اسرای فلسطینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر