کد خبر: 648819 A

در حالی که حاشیه‌های دیدار روسای جمهوری آمریکا و روسیه در هلسینکی همچنان ادامه دارد، این بار توپ فوتبالی که در جریان کنفرانس خبری توسط رئیس‌جمهوری روسیه به همتای آمریکای وی اهدا شد، خبرساز شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌‌ان، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در جریان نشست هلسینکی به «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی خود یک توپ فوتبال آدیداس اهدا کرد؛ این توپ ممکن است حاوی یک تراشه فرستنده باشد.

تصاویری که از لحظه اهدای توپ به ترامپ منتشر شده نمادی تجاری را نشان می‌دهد که بر اساس آن، این توپ حاوی یک تراشه به عنوان بخشی از ویژگی‌های استاندارد شرکت آدیداس است.

پایگاه اینترنتی شرکت آدیداس اعلام کرد که این فناوی به کاربران اجازه دسترسی به «کارایی‌های متفاوت» از جمله «اطلاعات تفصیلی درباره محصول، مسابقات ورزشی خاص و چالش‌ها را می‌دهد».

این شرکت همچنین اعلام کرد که این فناوری بر اساس هماهنگ شدن با تلفن‌های هوشمند یا رایانه‌های جیبی بر مبنای «ارتباط میدان نزدیک» کار می‌کند. این فناوری دیجیتال به دو ابزار امکان می‌دهد از طریق مرتبط شدن فیزیکی با یکدیگر، تبادل اطلاعات یا برخی اقدام‌های خاص را انجام دهند.

سرویس امنیتی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تمامی هدایایی که به رئیس‌جمهوری اهدا می‌شود،  تحت نظارت امنیتی قرار می‌گیرد. سرویس امنیت درباره ابزارها و راهکارهای قابلیت‌های محافظتی خود، نه به طور خاص و نه به طور عمومی توضیحی نمی‌دهد».

گزارش‌ها درباره لوگوی تراشه انتقال اطلاعات، نخستین بار توسط شبکه خبری بلومبرگ منتشر شد.

 

 

 

 

ولادیمیر پوتین دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر