کد خبر: 648344 A

انتخابات امروز پاکستان مصافی است میان احزاب «تحریک انصاف» و حزب حاکم «مسلم لیگ-نواز پاکستان» که نخست‌وزیر پیشین این کشور، نامزد آن است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، حوزه‌های انتخاباتی در پاکستان امروز -چهارشنبه- در فضایی پرتنش و غیرقابل‌پیش‌بینی گشایش یافت. این در حالی است که «عمران خان»، بازیکن پیشین کریکت، تمام تلاش خود را برای دستیابی به قدرت انجام می‌دهد. در عین حال، کارزار انتخاباتی این بازیکن پیشین، در پی اتهام دست داشتن ارتش در آن و چندین حمله مرگبار،‌ آسیب دیده است. 

انتخابات امروز یکی از معدود انتقال‌های دموکراتیک قدرت در این کشور است که بیش از نصف تاریخ خود را تحت سلطه نظامیان سپری کرده است. 

با این وجود، حتی این «انتخابات مستقیم» نیز مورد تردید قرار گرفته است، چراکه اتهام‌های بسیاری درباره دستکاری انتخابات از سوی ارتش، و به سود عمران خان، مطرح شده است. 

انتخابات امروز پاکستان مصافی است میان احزاب «تحریک انصاف» و حزب حاکم «مسلم لیگ-نواز پاکستان» که «نواز شریف»، نخست‌وزیر پیشین این کشور، نامزد آن است. 

«مریم عارف»، یک زن تاجر، نخستین کسی بود که در یک حوزه اخذ رای در لاهور رای خود را به صندوق انداخت. او به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت که به حزب مسلم لیگ رای داده،‌ چراکه این حزب «به‌خوبی به پاکستان خدمت» کرده است. 

بیش از ۸۰۰ هزار نیروی پلیس و ارتش در بیش از ۸۵ هزار حوزه انتخاباتی در سراسر کشور مستقر شده‌اند تا امنیت این انتخابات را تامین کنند. 

 

نواز شریف عمران خان تحریک انصاف انتخابات پاکستان مسلم لیگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر