کد خبر: 648263 A

ادامه چرخش‌های ۱۸۰ درجه‌ای رییس‌جمهوری آمریکا؛

رییس‌جمهوری آمریکا طی اظهارنظری عجیب گفت که نگران مداخله روسیه در انتخابات میان‌دوره به نفع نمایندگان حزب دموکرات است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا امروز-سه‌شنبه- در توییتر خود نوشت که نگران مداخله روسیه در انتخابات میان‌دوره ایالات متحده به نفع دموکرات‌ها است.

ترامپ در توییتر نوشت: «خیلی نگرانم که روسیه تمام تلاش خود را برای اثرگذاری روی انتخابات پیشرو انجام دهد. باتوجه به این که تاکنون هیچ رییس‌جمهوری در رابطه با روسیه محکم‌تر از من نبوده، آنها تمام تلاش خود را برای پیروزی دموکرات‌ها انجام خواهند داد. آنها قطعا ترامپ را نمی‌خواهند.»

این در حالی است که هفته گذشته ترامپ در هلسینکی با پوتین دیدار کرده و در نشست خبری پس از این دیدار، گفت که روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا مداخله نکرده و روابط با روسیه خوب است.

ترامپ همچنین در هلسینکی ادعای سرویس‌های امنیتی آمریکا درباره مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ را نادرست خوانده و با این کار تمامی سیاست‌مداران و رسانه‌های آمریکایی را عصبانی کرد.

فشار‌های داخلی بر ترامپ به قدری افزایش یافت که وی مجبور شد به فاصله کمتر از ۲۴ ساعت پس از نشست خبری هلسینکی، با برگزاری یک نشست خبری اعلام کند در هلسینکی اشتباه کرده و منظورش را به درستی ادا نکرده است.

ترامپ که هفته گذشته با پوتین دست دوستی داده و هلسینکی را با لبی خندان و توپ جام جهانی ترک کرد، اکنون مدعی شده روسیه قصد مداخله در انتخابات میان‌دوره آمریکا را آن هم به نفع دموکرات‌ها دارد!

آمریکا دونالد ترامپ مداخله روسیه در انتخابات آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر