کد خبر: 647543 A

منابع اسرائیلی مدعی شدند، دو پهپاد احتمالا سوری که از خاک این کشور به سمت بلندی‌های جولان در حرکت بودند، توسط سامانه‌های این رژیم منهدم شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای‌نیوز، منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی، امروز- دوشنبه- اعلام کردند که آژیرهای خطر در شمال فلسطین اشغالی و در جولان اشغالی سوریه به صدا درآمد.

«آویخای ادرعی» سخنگوی ارتش اسرائیل تصریح کرد، آژیرهای خطر که در شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمد در نتیجه رهگیری و انهدام پهپادهای به پرواز درآمده از سوریه بود.

این سخنگو افزود، موشک‌ها داخل خاک سوریه سقوط کردند و هیچ‌گونه تلفانی بر جای نگذاشته‌اند.

روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» به نقل از شاهدان محلی، از شنیده شدن صدای آژیر هشدار بیش از یک بار در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که رسانه‌های سوریه، عصر روز گذشته گزارش دادند جنگنده‌های اسرائیل به مرکز پژوهش‌های علمی در منطقه «مصیاف» واقع در استان «حماه» حمله کردند و انفجارهایی در این مرکز روی داده است.

به گزارش سانا، چهار جنگنده اسرائیلی موشک‌های هدایت‌شونده خود را از فراز شهرک «الهرمل» در لبنان به سوی مرکز مصیاف در سوریه شلیک کردند.

ارتش سوریه تأکید کرد سامانه دفاع هوایی این کشور سه موشک را رهگیری و ساقط کرده و تنها یک موشک موجب انفجار در این مرکز شده است.

رژیم صهیونیستی از تایید یا تکذیب مسئولیت چنین حملاتی خودداری می‌کند و درباره حمله شامگاه یکشنبه نیز تاکنون واکنشی نشان نداده است.

پهپاد سوری شمال فلسطین اشغالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر