کد خبر: 646986 A

ارتش سوریه در ادامه عملیات موفقیت‌آمیز خود در جنوب این کشور، به شکلی گسترده در قنیطره واقع در نزدیکی مرزهای سرزمین‌های اشغالی پیشروی کرده است.

به گزارش ایلنا، ارتش سوریه به پیشروی‌های سریع خود در جنوب کشور ادامه می‌دهد. مرکز اطلاع‌رسانی جنگ (الاعلام الحربی) اعلام کرد که ارتش هشت شهرک و تپه را در حومه درعا و قنیطره آزاد کرده است.

منابع نظامی به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کردند که فروپاشی‌های سریع در صفوف عناصر مسلح و پیشروی‌های چشمگیر یگان‌های ارتش در منطقه جنوبی به آزادسازی شماری از روستاها و شهرک‌ها در ریف شمال غربی درعا و ریف قنیطره انجامیده است.

در بحبوحه این پیشروی‌ها، آمادگی‌ها برای اجرا کردن دومین مرحله از تخلیه عناصر مسلح در ریف قنیطره که حاضر به تسویه با نظام نشده‌اند، ادامه دارد.

سانا از آغاز خروج اتوبوس‌ها از شهرک «محجه» در ریف درعا به منظور انتقال عناصر مسلح به شمال سوریه خبر داد. این کاروان شامل ۵۵ اتوبوس حامل شورشیان و خانواده‌های‌شان است.

طبق این گزارش، تمامی اتوبوس‌ها از روستای «ام باطنه» و از طریق گذرگاه «جبا» خارج شده‌اند.

از سوی دیگر، «الکسی چیانکوف» فرمانده مرکز آشتی روسیه در سوریه، از وضعیت موجود در استان ادلب ابراز نگرانی عمیق کرد و یادآور شد که تحرکات گروه‌های مسلح هم‌پیمان با «جبهه النصره» در این منطقه افزایش یافته است.

قنیطره پیشروی چشمگیر ارتش سوریه در قنیطره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر