کد خبر: 645650 A

اسرائیل به حماس تا روز جمعه فرصت داده تا حملات بادبادک‌ها و بالن‌های آتش‌زای خود را متوقف کند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رژیم صهیونیستی تا جمعه به حماس فرصت داده تا حملات خود با بادبادک‌های آتش‌زا به اسرائیل را متوقف کند. این گزارش در حالی منتشر می‌شود که پارلمان اسرائیل حق اعلام جنگ را از نخست‌وزیر گرفته است.

بر اساس گزارش‌ها،‌ رهبران اسرائیل به ارتش دستور داده‌اند که چنانچه حملات بادبادک‌های آتش‌زا در روزهای آتی متوقف نشود، خود را برای حمله به نوار غزه آماده کنند. این خبر را رسانه‌ها به نقل از روزنامه «تایمز آو اسرائیل» منتشر کردند.

بر اساس این گزارش، اسرائیل به حماس تا روز جمعه فرصت داده تا حملات بادبادک‌ها و بالن‌های آتش‌زای خود را متوقف کند. چنانچه حماس این خواسته را برآورده نکند، تل‌آویو ممکن است به این نتیجه برسد که چاره‌ای جز یک عملیات گسترده نظامی ندارد.

بر این اساس، مقام‌های اسرائیلی پیام‌هایی به جنبش حماس، از طریق دستگاه‌های اطلاعاتی مصر ارسال کرده‌اند و حماس نیز از طریق همین میانجیگر پاسخ داده است. به ادعای این شبکه تلویزیونی، حماس مفهوم پیام‌ها را متوجه شده و نیروهای خود را به منظور جلوگیری از پرتاب بالون‌های آتش‌زا مستقر کرده است.

به گزارش رسانه‌های صهیونیستی، حماس در مقابل توقف پرتاب بالون‌های آتش‌زا و پهپادهای کاغذی خواستار «باز بودن مستمر گذرگاه زمینی رفح بین غزه و مصر، و دستیابی به تسهیلاتی جهت بهبود اوضاع انسانی در نوار غزه» شده است.

نیروهای اسرائیل، روز گذشته بعد از پرتاب شدن ده‌ها بالون آتش‌زا به امتداد مرزها، محاصره نوار غزه را تشدید کرده است.

 

 

 

 

 

حماس اسرائیل نوار غزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر