کد خبر: 642379 A

رهبر جریان «صدر» در عراق از گروه‌های سیاسی این کشور خواست با آمریکا و کشورهای همسایه درخصوص تشکیل ائتلاف‌های سیاسی رایزنی نکنند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر در عراق، روز گذشته در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: «به شما و خودم توصیه می‌کنم به مواردی که به آن‌ها اشاره دارم، توجه شود؛ فراکسیون‌های سیاسی عراق با آمریکا و کشورهای همسایه درخصوص تشکیل ائتلاف‌ها و مسائل بعد از آن گفت‌وگو نکنند؛ زیرا این امر فقط مربوط به ما عراقی‌ها و نه دیگران می‌شود».

صدر گفت: «تمام گروه‌های سیاسی را نصیحت می‌کنم تا از جبهه‌گیری‌ها و ائتلاف‌های طایفه‌ای و نژادی دوری کنند و من به نوبه خود هر گونه جبهه‌گیری سنی یا شیعه یا کردی و غیره را رد می‌کنم».

وی اظهار داشت: «من برای همکاری در جهت ایجاد یک ائتلاف فرای سهمیه‌بندی‌های حزبی، طایفه‌ای و قومیتی کاملا آماده هستم. من به نوبه خود همبستگی و همدردی خود را با ملت عراق اعلام می‌کنم؛ مردم ما از گرما و کمبود برق و آب رنج بسیاری می‌برند. اگر دولت اقدامی برای حل این بحران نکند باید از کشورهای همسایه برای بهبود اوضاع آب و برق و بخش بهداشتی و تربیتی کمک گرفته شود نه اینکه از آنها برای تشکیل دولت درخواست کمک کنیم».

 

مقتدی صدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر