کد خبر: 642229 A

وزیر کشور آلمان مطرح کرد:

وزیر کشور آلمان گفت که توافق جدید این دولت بر سر مساله پناهجویان این پیام را می‌فرستد که مهاجرت غیرقانونی دیگر به دردسرش نمی‌ارزد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «هورست زیهوفر»، وزیر کشور آلمان، گفت که اختلاف تند و تیز او با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، بر سر مساله مهاجرت به تاریخ پیوسته است. وی همچنین گفت که دولت این کشور اکنون عزم خود را جزم کرده تا از حمایت‌ها از حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» بکاهد. 

پس از اختلافی که دولت آلمان را به مرز فروپاشی کشاند، مقام‌های حکومت تصمیم گرفتند که پناهجویانی را که پیش‌تر در دیگر کشورهای اروپایی درخواست داده بودند، به کشورهای اصلی بازگردانند. 

زیهوفر که رویکردی سفت‌وسخت‌تر به مسئله پناهجویان دارد، در گفت‌وگو با روزنامه «بیلد ام زونتاگ» گفت که این توافق «این پیام را می‌فرستد که مهاجرت غیرقانونی دیگر به دردسرش نمی‌ارزد».

وی رابطه خود با مرکل را این‌گونه توصیف کرد: «شیشه جلو از آینده عقب بزرگ‌تر است.» اصصطلاحی که به معنای اهمیت حرکت به جلو و پشت سر گذاشتن مصائب گذشته است. 

این مقام آلمانی گفت که دولت در پی آن است تا مانع رشد حزب آلترناتیو برای آلمان شود. این در حالی است که نظرسنجی‌ها، اخیرا از افزایش محبوبیت این حزب راست افراطی خبر می‌دهند.   

 

آنگلا مرک پناهجویان در اروپا هورست زیهوفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر