کد خبر: 639347 A

منابع وابسته به معارضان سوری از پیشروی‌های گسترده ارتش سوریه در استان جنوبی درعا خبر داده و اعلام کرده‌اند که بیش از نیمی از این استان در کنترل نیروهای دولتی قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، شورشیان سوری، بدون مقاومت، کنترل کمربندی از شهرها و روستاهای تحت در مناطق جنوب و جنوب‌غربی این کشور را به نیروهای دولتی واگذار کرده است.

تصرف مناطق جنوبی و جنوب‌غربی توسط نیروهای دولتی سوریه، به این معنی خواهد بود که شورشیان تنها یک پایگاه عمده را حفظ خواهند کرد، یعنی مناطقی در استان ادلب که در مرز ترکیه قرار دارد. 

شورشیان سوری، روز گذشته مذاکراتی را با مقام‌ها و نظامیان روس برای انتقال کنترل استان درعا به دولت مرکزی، انجام دادند. اردن نیز در این مذاکرات میانجی‌گری کرده‌است. 

این در حالی‌ست که «ابراهیم الجباوی» سخنگوی گروه معارض «ارتش آزاد سوریه» اعلام کرد نشست معارضان سوری با طرف روسی جهت دستیابی به توافقی درباره جنوب سوریه شکست خورد.

الجباوی گفت: «این نشست با شکست پایان یافت. روس‌ها آماده شنیدن درخواست‌های ما نبوده‌اند و تنها خواستار تسلیم ما در برابر شروطشان بودند که این امر مردود است».

در همین حال، گروه موسوم به «سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، روز گذشته اعلام کرد نیروهای دولتی در حال حاضر کنترل بیش از نیمی از استان درعا را در اختیار خود دارند.

درعا جنوب سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر