کد خبر: 637296 A

رسانه‌های اسرائیلی فاش کردند:

رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند که مقام‌های ارشد مصر، اردن، عربستان سعودی و امارات موافقت‌شان را با طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» اعلام کرده‌اند.

به گزارش ایلنا، روزنامه‌های عبری‌زبان اعلام کردند که مقام‌های ارشد در مصر، اردن، عربستان سعودی و امارات متحده عربی به «جرد کوشنر» و «جیسون گرینبلات» فرستاده‌های آمریکایی موافقت‌شان را با طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» ابلاغ کرده‌اند.

روزنامه «اسرائیل الیوم» نوشت که مقام‌های این کشورهای عربی به فرستاده‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که «کشورهای عربی میانه‌رو با طرح صلح جدید آمریکا مخالفت نمی‌کنند چه رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین آن را رد کند یا قبول».

این منبع صهیونیستی به نقل از مقام‌های ارشد در امان و قاهره نوشت، مصاحبه‌‌ای که کوشنر روز شنبه با روزنامه فلسطینی «القدس» انجام داد و طی آن به شدت از «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین انتقاد کرد، با موافقت رهبران کشورهای عربی انجام شد که با این فرستاده‌های آمریکایی در جریان سفر اخیرشان به منطقه دیدار داشته‌اند.

رادیو اسرائیل نیز گزارش داد که آمریکایی‌ها مصمم شده‌اند طرح صلح را علنی کنند و رهبران کشورهای عربی نیز رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را برای موافقت با موضع «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و فرستادگانش تحت فشار قرار داده‌اند. آنها همچنین به محمود عباس پیشنهاد مشوق‌های سیاسی و اقتصادی را مطرح کرده‌‌اند.

 

معامله قرن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر