کد خبر: 634548 A

شورای امنیت امروز نشستی را درباره یمن پشت درهای بسته برگزار می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از النشریه، شورای امنیت سازمان ملل، امروز- دوشنبه- نشستی را پشت درهای بسته درباره یمن برگزار می‌کند. 

در حاشیه این نشست، «مارتین گریفیس» فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن با ارائه گزارشی، اعضای شورای امنیت را در جریان جزئیات طرح خود درباره صلح در یمن قرار می‌دهد.

گریفیتس ۱۷ آوریل اولین گزارش خود را به شورای امنیت ارائه کرد و وعده داد که دو ماه بعد از این تاریخ گزارش دوم خود را ارائه کند.

در همین راستا، منابع دیپلماتیک در سازمان ملل به شبکه تلویزیونی «العربیه» اعلام کردند که رایزنی‌های گریفیس در صنعا با رهبران جنبش «انصارالله» درباره الحدیده به نتیجه‌ای نرسیده است.

بنا بر گزارش‌ها، مارتین گریفیس در تلاش است انصارالله را متقاعد کند که اداره بندر الحدیده در غرب یمن را به کمیته‌ای تحت نظارت سازمان ملل بسپارد.

بندر الحدیده، از اصلی‌ترین مناطق واردات کالا به یمن است و در انتقال کمک‌های انسان‌دوستانه به غیرنظامیان این کشور، نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. از سوی دیگر، ائتلاف سعودی- اماراتی، جنبش انصارالله را متهم کرده‌ است که از طریق این بندر کمک‌های تسلیحاتی از طرف‌های خارجی دریافت می‌کند.

الحدیده نشست شورای امنیت درباره یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر