کد خبر: 632558 A

ایندپندنت گزارش می‌دهد:

دفتر رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده است اما خبرها حاکی از آن است که «چندین نفر در جریان این دیدارهای مرموز قرار گرفته‌اند».

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری روزنامه ایندپندنت، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده، در چند ماه گذشته با نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ دیدار داشته است. 

به گزارش پایگاه خبری پولیتیکو، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا با چند نامزد بالقوه حزب دموکرات از جمله «جو بایدن» معاون پیشین رئیس‌جمهوری، «الیزابت وارن» سناتور دموکرات و «دیوال پاتریک» فرماندار ایالت ماساچوست، دیدار کرده است. 

دفتر باراک اوباما هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده است اما خبرها حاکی از آن است که «چندین نفر در جریان این دیدارهای مرموز قرار گرفته‌اند».

اوباما حتی با «برنی ساندرز» سناتور مستقل که پیش‌تر نیز کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری بود، دیدار کرده است. 

در گزارش پایگاه خبری پولیتیکو آمده است: «اوباما دیدگاه‌های خود را درباره تفاوت میان ایده‌آل‌گرایی و عمل، مطرح کرد و سندرز نیز به بیان نظرات خود پرداخت.»

از سوی دیگر، دیدار او با وارن آنچنان که باید و شاید، گرم و صمیمانه نبود. این سناتور دموکرات از اوباما به‌خاطر این‌که برای سخنرانی در وال‌استریت پس از خروج از کاخ سفید، ۴۰۰ هزار دلار پول دریافت کرده است، انتقاد کرد و نگرانی خود درباره تاثیر پول بر سیاست را ابراز کرد. 

دیوال پاتریک از دوستان قدیمی باراک اوباما است و با توجه به موفقیتش در مقام فرماندار و روابطش در واشنگتن از امیدهای نامزدی ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ است. 

جو بایدن پس از انتخابات میان‌دوره‌ای در ماه نوامبر  اعلام خواهد کرد که آیا دوباره نامزد ریاست‌جمهوری خواهد شد یا خیر. 

 

باراک اوباما انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ در آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر