کد خبر: 626751 A

رودی جولیانی خواستار شد:

رئیس‌جمهوری آمریکا ادعاهایی ثابت‌نشده را راجع به رفتار غیرقانونی اف‌بی‌آی و غرض‌ورزی سیاسی این سازمان مطرح کرده و آن را «جاسوسی» خوانده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تیم حقوقی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، خواستار برگزاری جلسه‌ای توجیهی درباره اطلاعات محرمانه‌ای شد که با قانونگذاران درباره سرچشمه‌های تحقیقات پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در خصوص احتمال دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ به اشتراک گذاشته بود.

تیم حقوقی ترامپ ممکن است این پرونده را به‌عنوان بخشی از تلاش برای متوقف کردن دادستان ویژه این تحقیق به دیوان عدالت آمریکا ببرد. 

«رودی جولیانی» یکی از وکلای دونالد ترامپ، روز گذشته -جمعه- به آسوشیتدپرس گفت که کاخ سفید امیدوار است تا هفته آینده از شر این اطلاعات خلاص شود، به‌ویژه در رابطه با یک خبرچین قدیمی در دولت که به اعضای کارزار انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۱۶ نزدیک شد تا بتواند اطلاعاتی را راجع به تلاش‌های روسیه برای اثر گذاشتن بر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به‌دست آورد. 

ترامپ ادعاهایی ثابت‌نشده را راجع به رفتار غیرقانونی اف‌بی‌آی و غرض‌ورزی سیاسی این نهاد مطرح کرده و آن را «جاسوسی» خوانده است.

 

دونالد ترامپ پلیس فدرال آمریکا رودی جولیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر