کد خبر: 625460 A

دونالد ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که فرمانی اجرایی برای «جلوگیری از فروش برخی دارایی‌های مالی ونزوئلا و ممانعت از این‌که این کشور با فروختن برخی دارایی‌هایش پول به‌دست آورد» صادر کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز گذشته -دوشنبه- از مقام‌های ونزوئلا خواست تا دموکراسی را به این کشور بازگردانند، انتخابات آزاد برگزار کنند، تمام زندانیان سیاسی را آزاد کنند و به سرکوب خاتمه دهند.

ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ایالات متحده پشت مردم ونزوئلا می‌ماند، مردمی که تحت سلطه نظام “نیکلاس مادورو”، رئیس‌جمهوری این کشور، بسیار رنج کشیده‌اند. ما از مادور می‌خواهیم که دموکراسی را بازگرداند، انتخابات آزاد در این کشور برگزار کند و تمام زندانیان سیاسی را بلافاصله و بدون هیچ قید و شرطی آزاد کند و به سرکوب و محاصره اقتصادی مردم ونزوئلا خاتمه دهد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که فرمانی اجرایی برای «جلوگیری از فروش برخی دارایی‌های مالی ونزوئلا و ممانعت از این‌که این کشور با فروختن برخی دارایی‌هایش پول به‌دست آورد» صادر کرده است. این فرمان بناست «از فروش دارایی‌های ونزوئلا که این کشور برای بازسازی اقتصادش به آن نیاز دارد با قیمت پایین جلوگیری کند.»

نیکلاس مادورو در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور برای بار دوم با بیش از پنج و هشت دهم میلیون رای برنده شد.

آمریکا این انتخابات و نتیجه آن را نامشروع و غیرقانونی می‌داند.   

 

نیکولاس مادورو دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر