کد خبر: 625172 A

ارتش سوریه با آزادسازی کامل منطقه الحجر الاسود و اردوگاه «الیرموک» در جنوب دمشق، امنیت پایتخت و ریف آن را تضمین کرد.

به گزارش ایلنا، ساعاتی پس از پایان آتش‌بس در جنوب دمشق و ازسرگیری عملیات نظامی ارتش سوریه در این منطقه، نیروهای دولتی موفق شدند کنترل کامل منطقه الحجر الاسود را به دست بگیرند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) این خبر را گزارش داد و به نقل از یک منبع نظامی تصریح کرد که آتش‌بس انسانی در جنوب دمشق، ظهر امروز- دوشنبه- پس از خروج کودکان، زنان و سالخوردگان از این منطقه پایان یافت.

سانا افزود، نیروی هوایی سوریه، بلافاصله با پایان آتش‌بس انسانی، حملات علیه استحکامات و مواضع داعش را در آخرین پایگاهش در داخل الحجر الاسود از سرگرفت و سپس «در میانه فروپاشی شتابنده صفوف تروریست‌ها»، یگان‌های پیاده‌نظامی عملیات حمله به داخل الحجر الاسود را آغاز کردند.

این در حالی‌ است که طبق گفته منابع امنیتی و نظامی، ارتش سوریه ساعاتی پیش نیز اردوگاه الیرموک در جنوب دمشق را بعد از درگیری‌های شدید با عناصر گروه تروریستی داعش، آزاد کرد و پرچم سوریه را در این منطقه به اهتزاز درآورد.

 

طبق این گزارش، ارتش سوریه و گروه‌های فلسطینی هم‌پیمان آن از اوسط آوریل گذشته عملیات نظامی تمام‌‌عیاری را برای بازپس‌گیری اردوگاه الیرموک، «الحجر الاسود» و شهرک‌های مجاور آن آغاز کرده‌اند.

 

ریف دمشق الحجر الاسود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر