کد خبر: 624915 A

وزارت خارجه آمریکا:

معاون وزیر خارجه ایالات متحده با تاکید بر این‌که کشورش نتایج انتخابات ونزوئلا را به رسمیت نمی‌شناسد، گفت که باید اطمینان حاصل کرد که پیکان تحریم‌های ایالات متحده مقام‌های کاراکاس را نشانه بگیرد و نه مردم ونزوئلا را.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «جان سالیوان»، معاون وزیر خارجه ایالات متحده، به خبرنگاران گفت که کشورش نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ونزوئلا را به رسمیت نمی‌شناسد. 

ایالات متحده به‌شکلی فعال در پی اعمال تحریم‌های نفتی بر ونزوئلا است و سالیوان گفت که در اجلاس بیست کشور صنعتی که قرار است فردا -دوشنبه- در بوینس آیرس برگزار شود در این‌باره بحث و گفت‌وگو خواهند کرد. 

«نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهوری ونزوئلا، در انتخابات روز گذشته برای یک دوره شش ساله دیگر به پیروزی رسید. مخالفان این انتخابات را تحریم کردند و آن را «تاجگذاری» یک دیکتاتور خواندند.

سالیوان گفت: «باید اطمینان حاصل کنیم که پیکان حمله‌هایمان مقام‌های این رژیم فاسد را نشانه می‌گیرد و نه مردم ونزوئلا را. ما نمی‌خواهیم چنان به کشور ضربه بزنیم که پس از برقراری دوباره دموکراسی، اصلاح آن دشوار باشد.»

جان سالیوان تحریم‌های نفتی را «قدمی بسیار مؤثر» دانست. وی در این رابطه گفت: «این تحریم‌ها به‌شکلی فعالانه در حال بازبینی هستند.»

 

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا جان سالیوان انتخابات ونزوئلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر