کد خبر: 624285 A

وزارت دفاع چین اعلام کرد که ارتش این کشور، کنترل‌های مرزی و اقدام‌های امنیتی لازم در مرز را افزایش خواهد داد تا با عزم ثابت از حاکمیت ملی خود، ثبات مرزها و امنیت شهروندان و مالکیتش دفاع کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، وزارت دفاع چین از گروه‌های مسلح در شمال میانمار خواسته است خویشتن‌داری پیشه کرده و بلافاصله اعلام آتش‌بس کنند. در پی درگیری‌ها در منطقه سه شهروند چینی کشته شده‌اند. 

وزارت دفاع چین در بیانیه‌ای که شامگاه گذشته -جمعه-  منتشر شد، اعلام کرد که سه راکت و تعدادی گلوله در نتیجه این تبادل آتش به خاک چین اصابت کرده است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که از نزدیک درگیری‌ها را زیر نظر دارد و نظارت‌ها و تدابیر امنیتی را در مرز چین و میانمار افزایش داده است. 

در این بیانیه آمده است: «ارتش چین کنترل‌های مرزی و اقدام‌های امنیتی لازم در مرز را افزایش خواهد داد تا با عزم ثابت از حاکمیت ملی خود، ثبات مرزها و امنیت شهرمندان و مالکیتش دفاع کند.»

تنش‌ها در میانمار که در همسایگی ایالت «یوآن» در جنوب غربی چین قرار دارد، در ماه گذشته میلادی شدت گرفته است. افزایش درگیری‌ها پس از آن صورت گرفت که گروه‌های قومی خواستار خودمختاری بیشتری در این منطقه که کانونی مهم برای تجارت خارجی میانمار است، شدند.

 

میانمار درگیری‌های قومی در میانمار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر