کد خبر: 622490 A

سخنگوی وزارت خارجه قراقستان:

گفت‌وگوهای بین‌المللی صلح سوریه در ۱۴ و ۱۵ ماه می در آستانه برگزار خواهد شد. وزارت خارجه قزاقستان پیشتر گزارش داده بود که علاوه بر روسیه، ایران و ترکیه نیز به‌عنوان ضامن آتش‌بس سوریه حضور دارند.

به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «انور ژایناکوف»، سخنگوی وزارت خارجه قراقستان، امروز -دوشنبه- به خبرنگاران گفت که نمایندگان ایالات متحده در گفت‌وگوهای بین‌المللی صلح آستانه برای حل بحران سوریه شرکت نخواهند کرد. 

 ژایناکوف گفت: «هیئت نمایندگی آمریکا از حضور در این دور از گفت‌وگوهای آستانه خودداری کرده است.»

گفت‌وگوهای بین‌المللی صلح سوریه در ۱۴ و ۱۵ ماه می در آستانه برگزار خواهد شد. وزارت خارجه قزاقستان پیشتر گزارش داده بود که علاوه بر روسیه، ایران و ترکیه نیز به‌عنوان ضامن آتش‌بس سوریه حضور دارند. هیئت نمایندگی دولت سوریه و مخالفان، نمایندگان سازمان ملل و ناظرانی از ایالات متحده و اردن نیز در این دیدار شرکت خواهند کرد. 

در این گفت‌وگوها، طرفین شرکت‌کننده درباره وضعیت فعلی سوریه حرف خواهند زد، ازجمله مناطق تنش‌زدایی، مسائل حقوق بشری و اقدام‌های اعتمادساز آتی همراستا برای تسهیل رسیدن به راه‌حلی برای حل بحران این کشور. رایزنی‌های دوطرفه و چندطرفه بناست ۱۴ می برگزار شوند و جلسات عمومی برای تاریخ ۱۵ ماه می تعیین شده است. 

 

آستانه صلح سوریه گفت‌وگوهای بین‌المللی صلح آستانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر