کد خبر: 622331 A

سید عمار حکیم:

رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق در دیدار با فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا گفت عراقی‌ها خود برای کشورشان تصمیم می‌گیرند و در تشکیل دولت آینده به خارجی‌ها اجازه دخالت نمی‌دهند.

به گزارش ایلنا، «برت مک گورک» فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا، با حضور در دفتر جریان حکمت ملی عراق با «سید عمار حکیم» رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق و رئیس جریان حکمت ملی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار تحولات اوضاع سیاسی عراق و خاورمیانه، و همچنین روند انتخابات روز گذشته-شنبه- عراق مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

«سید عمار حکیم» با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات در موعد مقرر بیانگر تمایل شدید عراقی‌ها برای تثبیت نظام دموکراسی در کشور خود، ساختن آینده و بازسازی عراق است، تصریح کرد: «مرحله پیش رو، مرحله ورود به کارزار و عمل به وعده‌ها است تا آرزوهای ملت عراق تحقق پیدا کند و "دولت اغلبیت ملی" بر اساس زمانبندی قانونی تشکیل شود.»

وی با تأکید بر اینکه تصمیم‌گیری در این مرحله باید از جانب عراقی ها بوده و استقلال داشته باشد، گفت: عراق نباید در این تصمیم گیری‌ها از دخالت‌های خارجی تأثیر بپذیرد.

رئیس جریان حکمت ملی در پایان خاطرنشان کرد: «این جریان، نقش مثبت و مؤثر خود را در تسریع روند تشکیل دولت بر اساس چارچوب‌های قانونی، منافع عراق و آرزوهای این ملت ایفا خواهد کرد.»

 

برت مک گورک سید عمار حکیم جریان حکمت ملی عراق ائتلاف ملی شیعیان عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر