کد خبر: 619401 A

منابع یمنی اعلام کردند که دولت مستعفی در کشور در حال بررسی ارسال نامه‌ای به شورای امنیت جهت اخراج امارات از ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی است.

به گزارش ایلنا به نقل از رای‌الیوم، یک مقام در دولت «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن اعلام کرد که این دولت در حال بررسی ارسال نامه‌ای به شورای امنیت جهت خارج کردن امارات از ائتلاف عربی، است.

این منبع یمنی افزود، اولین نشست کمیته عربستان سعودی و دولت مستعفی یمن در استان «ارخبیل» در جزیره سقطری بدون نتیجه پایان یافت.

از زمان اقدام امارات- دومین نیروی بزرگ ائتلاف متجاوز سعودی به یمن- به اعزام نیروهای نظامی به جزیره سقطری، تنش‌ها میان ابوظبی و دولت مستعفی عبد ربه تشدید شده است.

از سه‌شنبه گذشته چهار هواپیمای نظامی امارات که حامل ۱۰۰ سرباز و تعدادی خودروی زرهی و تانک بوده، در فرودگاه سقطری فرود آمده‌اند. امارات این نیروها و تجهیزات نظامی را بدون این‌که دولت مستعفی یمن را در جریان بگذارد، در حومه فرودگاه و بندر سقطری مستقر کرده است.

منبع مذکور در ادامه افزود، کمیته عربستان سعودی جزیره سقطری را ترک کرده و دولت مستعفی یمن به این کمیته ابلاغ کرده است که نیروهای اماراتی باید استان ارخبیل را ترک کنند.

پیش‌تر دولت مستعفی عبد ربه منصور هادی تأکید کرده بود که اقدام‌های نظامی امارات در جزیره سقطری غیرقابل توجیه است.

اخراج امارات از ائتلاف عربی جزیره سقطری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر