کد خبر: 616977 A

وزیر دفاع آمریکا خطر درگیری مستقیم میان ایران و رژیم صهیونیستی در سوریه را محتمل دانست و نسبت به خطر این درگیری هشدار داد.

به گزارش ایلنا به نقل از جروزالم‌پست، «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا، روز گذشته پس از دیدار با «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسرائیل در واشنگتن، درباره خطر درگیری مستقیم میان این رژیم و ایران در سوریه هشدار داد.

متیس با حضور در نشست کمیته تسلیحاتی سنا، درگیری مستقیم اسرائیل و ایران بر سر حضور نظامی ایران در سوریه را «بسیار محتمل» دانست و مدعی شد «حزب‌الله» لبنان همچنان به نیابت از ایران علیه اسرائیل اقدام می‌کند.

متیس با این ادعا که «ایران موشک‌های پیشرفته‌تر از طریق سوریه به حزب‌الله، با هدف تهدید اسرائیل، منتقل می‌کند»، اظهار داشت که او می‌تواند حدس بزند که درگیر شدن مستقیم ایران و اسرائیل «چگونه آغاز می‌شود اما نمی‌تواند بگوید که دامنه آن تا به کی و کجا کشیده می‌شود».

وزیر دفاع آمریکا در عین حال گفت که برای اسرائیل «حق کامل» در دفاع از خود قائل است.

طبق بیانیه‌های وزارت دفاع آمریکا و سفارت اسرائیل در واشنگتن، مذاکرات متیس و لیبرمن بر مسائل دو جانبه امنیتی، و از جمله نفوذ ایران و اثرات آن بر منطقه متمرکز بود.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است، ژنرال متیس و آویگدور لیبرمن بر لزوم حفظ برتری نظامی اسرائیل و «تعهد گسست‌ناپذیر آمریکا به امنیت اسرائیل» نیز تأکید داشتند.

آویگدور لیبرمن جیمز متیس درگیری نظامی ایران و رژیم صهیونیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر