کد خبر: 616755 A

رهبر کره‌شمالی امروز پس از نزدیک به هفت دهه که از جنگ دو کره می‌گذرد وارد خاک کره‌جنوبی شد و با رئیس‌جمهوری این کشور دیدار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، «کیم جونگ‌اون» رهبر کره‌شمالی، امروز- جمعه- با پای پیاده از مرز دو کره گذشت و با «مون جائه این» رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی دیدار کرد.

گزارش‌ها حاکی است کیم جونگ‌اون ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح( به وقت محلی) با گذشتن از منطقه غیر نظامی مرز دو کره وارد خاک کره‌جنوبی شد و طی مراسمی سنتی، با مون جائه این دیدار کرد.

رهبر کره‌شمالی پس از دیدار با همتایش از کره‌جنوبی در دفتر مهمانان در کره‌جنوبی، عبارت «تاریخ جدید از همین الان آغاز شد» را نوشت.

پس از برگزاری مراسم استقبال رسمی از کیم جونگ اون، نشست سران دو کره برگزارشد.

1-1042703

152479472487758900

_101063327_hi046444680

براین اساس، رهبر کره‌شمالی از آمادگی خود برای گفت‌وگوهای صادقانه درخصوص مسایل جاری بین دو کره خبر داده است.

طبق گفته رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی، این دیدار فقط روی توقف فعالیت‌های هسته‌ای و سیاست‌های مربوط به رسیدن به یک صلح پایدار متمرکز می‌شود.

گزارش‌هایی که قبل از شروع اجلاس منتشر شده، می‌گویند رهبران دو کره ممکن است بیانیه صلحی امضا کنند که جایگزین توافق پایان تخاصم در سال ۱۹۵۳ شود. از آنجا که دو کشور هنوز توافق صلح را امضا نکرده‌اند از نظر فنی هنوز در حالت جنگ هستند.

علاوه بر این ممکن است تفاهم‌نامه‌هایی در مورد عقب‌نشینی تدریجی نیروهای دو طرف از نوار مرزی دو کشور و راهکارهایی برای تداوم مذاکرات، بازرسی‌های هسته‌ای و لغو تحریم‌ها نیز امضا کنند.

به گفته تحلیل‌گران، این ملاقات که سومین دیدار بین رهبران دو کشور از زمان جنگ کره و اولین دیدار از سال ۲۰۰۷ تاکنون است بر مذاکرات آتی رهبر کره‌شمالی با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا نیز تاثیر فراوانی خواهد گذاشت.

قرار است طی هفته‌های آینده «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با رهبر کره‌شمالی دیدار کند.

سران دو کره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر