کد خبر: 614985 A

ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان آن، به حملات علیه مواضع داعش در «الحجر الاسود» و اردوگاه «الیرموک» واقع در جنوب دمشق ادامه می‌دهند و این نیروها موفق شده‌اند سیطره خود بر شهرک «الزین» را تثبیت کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان به بمباران مواضع گروه تروریستی داعش در الحجر الاسود و اردوگاه الیرموک در جنوب دمشق ادامه می‌دهند.

ستاد اطلاع‌رسانی جنگ (الاعلام الحربی) گزارش داد که ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان بعد از درگیری‌ با تروریست‌‌های داعشی، سیطره‌شان بر شهرک الزین در حد فاصل شهرک‌های «یلدا» و الحجر الاسود را تثبیت کرده‌اند.

منابع رسانه‌ای نیز از خروج حدود ۲۸ اتوبوس به نقطه تجمع عناصر شورشی خبر داده‌اند. قرار است این اتوبوس‌ها عازم ادلب و جرابلس شوند.

بر اساس این گزارش، شورشیان قبل از سوار شدن به این اتوبوس‌ها، باید تمامی تسلیحات سنگین و متوسط خود و نیز مهمات جنگی را به ارتش سوریه واگذار کنند.

همچنین حدود سه هزار و ۲۰۰ نفر از عناصر مسلح و خانواده‌های‌شان طی ساعات آینده قلمون شرقی را به سمت جرابلس و ادلب ترک خواهند کرد.

از سوی دیگر، گزارش‌ها حاکی‌ است که درگیری گروه‌های «الجیش الحر» (ارتش آزاد) و گروه‌های مرتبط با داعش در اطراف مناطق «حیط» و «البکار» در ریف غربی درعا تشدید شده است.

 اختلافات میان گروه تروریستی داعش مستقر در الحجرالاسود و دیگر گروه‌ها در اردوگاه یرموک در جنوب دمشق موجب درگیری شده است.

جنوب دمشق الحجر الاسود اردوگاه الیرموک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر