کد خبر: 614946 A

بوداپست شاهد تظاهراتی سراسری علیه سیطره دولت بر رسانه‌های عمومی است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، بوداپست شاهد تظاهراتی سراسری است. این دومین‌باری است که شهروندان بوداپست در اعتراض به کنترل دولت بر رسانه‌ها، پس از شروع سومین دور فعالیت «ویکتور اوربان»، نخست‌وزیر و رهبر حزب حاکم راست‌گرا، به خیابان‌ها می‌آیند. 

هزاران مجار در اعتراض به سیطره دولت بر رسانه‌ها خیابان‌ها را به تصرف خود درآورده‌اند. مردم می‌گویند که سانسور دولتی به اوربان کمک کرده تا در انتخابات ملی در اوایل ماه آوریل بتواند با اکثریت آرا به پیروزی برسد. 

معترضان در شبکه‌های اجتماعی نوشتند: «هدف اصلی ما از میان بردن کنترل حزب فیدز روی رسانه‌های عمومی است... اما احزاب مخالف نیز به‌خاطر وضعیتی که گرفتار آن شده‌ایم، مسئول‌ هستند.»

رهبری حزب محافظه‌کار و مهاجرستیر فیدز را ویکتور اوربان برعهده دارد. 

معترضان در برابر ساختمان مجلس این کشور تظاهرات کردند و پرچم کشورشان و همچنین اتحادیه اروپا را به اهتزاز درآوردند. 

این دومین‌بار است که پایتخت مجارستان شاهد حضور گسترده مردم علیه حزب حاکم فیدز، پس از انتخابات هشت آوریل است. معترضان از احزاب مخالف خواسته‌اند تا به تلاش‌ها برای مواجهه با حزب ملی‌گرای فیدز بپیوندند که در حال حاضر بر مجلس سلطه دارد. 

اوربان برای سومین بار متوالی با کارزار قوی و ضدمهاجرتی خود، به قدرت رسید. دولت اعلام کرده که در حال تدوین قانونی برای مهار سیل مهاجران غیرقانونی است. 

 

 

مجارستان ویکتور اوربان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر