کد خبر: 609326 A

وزارت خارجه روسیه:

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد به تحریم‌های تازه آمریکا علیه شرکت‌ها و مقامات ارشد روسیه را بدون پاسخ سخت نخواهیم گذاشت.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، واشنگتن هفته گذشته تحریم‌های تازه‌ای را علیه مسکو به اتهام دخالت در انتخابات آمریکا اعمال کرد که این ‌بار حلقه‌ای از الیگارش‌های نزدیک به دولت روسیه را در برمی‌گیرد.

آمریکا، روز گذشته ۲۴ مقام و چهره متنفذ این کشور را به فهرست تحریم‌ها افزود. مقام‌های ارشدی که در این فهرست قرار گرفته‌اند به حمایت از تلاش‌های «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه برای ضربه زدن به دموکراسی‌های غربی متهم شده‌اند.

در مقابل، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «ما اقدام‌های کنونی و هر حمله ضد روسی دیگر را بدون پاسخ سخت نخواهیم گذاشت. اما مایل هستیم به واشنگتن توصیه کنیم این توهم که می‌تواند با ما به زبان تحریم سخن بگوید را کنار بگذارد.»

این بیانیه افزود، فشارها باعث تغییر رویکرد روسیه نخواهد شد و تحریم‌ها تنها موجب اتحاد بیشتر جامعه روسیه می‌شود.

وزارت خارجه روسیه تصریح کرد، تحریم‌های تازه آمریکا شرکت‌هایی را هدف قرار داده است که رابطه تجاری گسترده و طولانی با آمریکا داشته‌اند.

براساس این تحریم‌ها، دارایی‌ها و اموال این افراد و شرکت ها در آمریکا مسدود خواهد شد و شهروندان آمریکا اجازه همکاری و معامله تجاری با آنها را ندارند.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا، سال گذشته میلادی دولت روسیه را به دخالت در انتخابات ریاست‌‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا متهم کردند. این در حالی است که روسیه این اتهام را رد می‌کند.

روسیه و تحریم‌های آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر