کد خبر: 607350 A

پلیس ایتالیا امروز صبح پنج نفر را در ارتباط با حمله تروریستی نوامبر ۲۰۱۶ در آلمان دستگیر کرد. این پنج نفر به ارتباط با تروریسم بین‌المللی متهم شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس ایتالیا امروز –پنج‌شنبه- پنج نفر را در طی عملیاتی ضدتروریستی دستگیر کرد. به گزارش رسانه‌ها، این عملیات در ارتباط با «انیس امری»، پناهجویی تونسی که حمله‌ای مرگبار را در سال ۲۰۱۶ در بازاری در آلمان برنامه‌ریزی کرد، صورت گرفته است.

امری، پناهجویی که با درخواست اقامتش در آلمان مخالفت شده بود، با کامیونی دزدی جمعیت حاضر در میدانی شلوغ را زیر گرفت. در اثر این حمله ۱۲ نفر کشته و حدود ۱۰۰ نفر زخمی شدند. 

داعش مسئولیت این حمله را در ۱۹ نوامبر ۲۰۱۶  که مرگبارترین حمله در آلمان است، برعهده گرفت. امری که پیش‌تر در ایتالیا زندگی می‌کرد، پنج روز پس از این حمله، در حومه میلان به ضرب گلوله پلیس ایتالیا کشته شد.

بنا به گزارش خبرگزاری آگی، پنج نفری که امروز صبح در ایتالیا دستگیر شده‌اند مظنون به ارتباط با «تروریسم بین‌المللی» و تهیه مدارک جعلی برای مهاجران هستند.

بنا به گفته بازجویان، یکی از بازداشت‌شدگان تبعه‌ای تونسی ساکن لاتینا، در جنوب رم، است که متهم شده برای امری اوراق جعلی فراهم کرده و برای خروج از کشور به او کمک کرده است. 

این عملیات در چندین شهر ایتالیا از جمله رم، و ناپل انجام گرفت. 

در پی حمله برلین، پلیس آلمان با انتقادهای شدیدی مواجه شد. منتقدان معتقد بودند که امری، که از سال ۲۰۱۵ در آلمان زندگی می‌کرد و با چندین هویت جعلی در این کشور تردد می‌کرده، می‌بایست پیش از این حمله از خاک این کشور اخراج می‌شد.  

 

 

ایتالیا بازار کریسمس در برلین انیس امری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر