کد خبر: 602798 A

منابع موثق در داخل شهر عفرین از فرار شماری از رهبران شبه‌نظامیان کُرد به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه خبر دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، منابعی موثق در شهر عفرین اعلام کردند که «سعید عصمت» از رهبران شبه‌نظامیان کُرد و وزیر دادگستری منطقه عفرین، از این منطقه به شهرک «نبل» در شمال غربی استان حلب که تحت سیطره نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه است، فرار کرده است.

این منابع که به دلایل امنیتی نخواستند نام‌شان فاش شود، تصریح کردند گروه‌های «یگان‌های مدافع خلق» و «نیروهای دموکراتیک سوریه» در حال حاضر تلاش می‌کنند با نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه برای برگرداندن عصمت، توافق کنند.

به گفته این منابع، «حسن بیرم» وزیر داخلی در منطقه عفرین همچنین برای فرار به مناطق تحت سیطره دولت سوریه در استان حلب تلاش می‌کرد. وی که با خود مقادیر زیادی پول داشت، توسط شبه‌نظامیان کُرد بازداشت شده است.

منابع مذکور خاطرنشان کردند، فرماندهان پ‌‌ک‌ک پیشتر از طریق کوه‌های «قندیل» در شمال عراق- پایگاه این گروه تروریستی- به عفرین وارد شدند و سپس در پی تنگ‌تر شدن محاصره مرکز این شهر در چارچوب عملیات «شاخه زیتون»، این منطقه را ترک کردند.

گزارش‌ها حاکی‌ست که نیروهای ترکیه و شورشیان «ارتش آزاد سوریه» به دروازه‌های شهر عفرین، مرکز منطقه‌ای به این نام در استان حلب پیشروی کرده‌اند.

ارتش سوریه عفرین رهبران کرد سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر