کد خبر: 600252 A

امیر کویت نماینده ویژه‌ای را که حامل پیام مکتوب به پادشاه عربستان است، عازم ریاض کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از کونا، «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت، امروز -یکشنبه- نماینده ویژه‌ای را که حامل پیامی مکتوب به «سلمان بن‌عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی است، عازم ریاض کرد.

طبق این گزارش، «محمد عبدالله المبارک الصباح» معاون وزیر امور دفتر امیر کویت، امروز عازم ریاض شد تا پیام مکتوب امیر کویت را به پادشاه عربستان تقدیم کند.

محتوای پیام امیر کویت به پادشاه سعودی اعلام نشده است. اما این پیام همزمان با تلاش‌های جدید آمریکا برای حل بحران قطر است که کویت میانجی‌گری حل این بحران را برعهده دارد.

طی هفته جاری، نماینده‌های ویژه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در چارچوب تلاش واشنگتن برای حل بحران قطر، وارد منطقه خلیج‌فارس خواهند شد.

امارات، عربستان، بحرین و مصر از چند ماه پیش با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، روابط خود با این کشور را قطع کرده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس پیش‌تر گزارش داده که برگزاری نشست کمپ‌دیوید در ماه می با مشارکت سران شش کشور عضو همکاری خلیج‌‌فارس در تفرجگاه رئیس‌جمهور آمریکا مشروط بر این است که قطر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین با اتخاذ رویکردی مناسب، به اختلافاتی که به تحریم دوحه منتهی شده است، پایان دهند.

ملک سلمان امیر کویت بحران قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر