کد خبر: 594753 A

یک مقام ترکیه‌ای:

یک منبع آگاه ترکیه اعلام کرد که مواضع منفی علیه منافع ترکیه از سوی وزارت دفاع آمریکا( پنتاگون) است نه از سوی سازمان‌ اطلاعات مرکزی این کشور( سیا).

به گزارش ایلنا به نقل از رای‌الیوم، محافل تصمیم‌گیری در آنکارا میان گفتار و عملکرد وزارت دفاع آمریکا و میان رویکردهای سازمان‌ اطلاعات مرکزی این کشور  در ارتباط با منافع ترکیه و اولویت‌های آن به ویژه در شمال سوریه، تفاوت قائل می‌شوند.

یک منبع مطلع در این‌باره اعلام کرد، «نیرنگ، دسیسه و گمراه‌سازی» عنصر اساسی در رویکرد پنتاگون در برخورد با ترکیه و به طور مشخص با حمله نظامی اخیر این کشور به عفرین واقع در شمال سوریه است.

این منبع تصریح کرد، آنکارا از سازمان‌ اطلاعات نظامی وابسته به پنتاگون که به صورت مستقل از سازمان سیا فعالیت می‌کند، احساس رضایت ندارد.

این منبع افزود شمار کسانی که در سازمان اطلاعات و وزارت خارجه آمریکا منافع ترکیه را می‌فهمند و مواضعی خصمانه علیه این کشور ندارند، بسیار کمتر از تعداد آنها در پنتاگون است.

به گفته این منبع، تفاهم اخیر ترکیه و وزارت خارجه آمریکا درباره ممنوعیت تغییر جمعیتی، تفاوت در اظهارات، عملکرد و نیت‌های نهادهای آمریکایی را نشان می‌دهد.

 

پنتاگون سازمان سیا وزارت دفاع آمریکا ترکیه وآمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر