کد خبر: 582665 A

وزیر خارجه آمریکا طی تماسی تلفنی با نخست‌وزیر عراق، بر تداوم حمایت واشنگتن از دولت عراق در برقراری ثبات در این کشور تأکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، دفتر «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق در بیانیه‌ای، از تماس تلفنی «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا با العبادی در عصر دوشنبه خبر داد.

 دفتر نخست‌وزیری عراق اعلام کرد، تیلرسون در این گفت‌وگوی تلفنی، به العبادی و ملت عراق انفجار جنایت‌کارانه در میدان «الطیران» در مرکز بغداد، پایتخت را تسلیت گفت.

تیلرسون همچنین بر حمایت ایالات متحده آمریکا و جامعه جهانی از عراق در تقویت امنیت این کشور تأکید و خاطرنشان کرد که واشنگتن به حمایت از عراق در تلاش‌ها برای بازگرداندن امنیت، سرمایه‌گذاری‌ها، سازندگی و تقویت رشد اقتصادی ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به پیروزی نیروهای مشترک عراقی بر گروه تروریستی داعش، اظهار داشت که ایالات متحده به توانایی عراقی‌ها در نابود کردن کامل تروریسم ایمان دارد.

 دولت واشنگتن، روز گذشته نیز انفجار تروریستی در مرکز بغداد را محکوم کرده و گفته بود که تروریسم، حتی پس از آزادسازی عراق از اشغال داعش همچنان یک تهدید است.

وزیر خارجه آمریکا حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق رکس تیلرسون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر