کد خبر: 567855 A

در حمایت از قدس انجام شد؛

صدها مسلمان در اعتراض به اقدام خودسرانه رئیس‌جمهوری آمریکا در به رسمیت‌شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، مقابل کاخ سفید نماز جمعه برگزار کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا‌الیوم، صدها مسلمان در پاسخ به فراخوان سازمان‌های اسلامی در آمریکا، ظهر جمعه در مقابل کاخ سفید سجاده نماز پهن کردند.

فراخوان برگزاری نماز ظهر جمعه مقابل کاخ سفید، در اعتراض به اقدام یک‌جانبه و خودسرانه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری‌ آمریکا به اعلام قدس اشغالی به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی صادر شد.

بخشی از معترضان سرهای خود را با چفیه فلسطینیان پوشانده بودند و برخی دیگر نیز پرچم فلسطین را به گردن‌های‌شان انداخته بودند. در همین حال، برخی دیگر نیز پارچه‌نوشته‌هایی در محکومیت سیاست شهرک‌سازی اسرائیل در قدس شرقی، با خود حمل می‌کردند.

«نهاد عوض» مدیرکل شورای روابط آمریکایی- اسلامی اظهار داشت، ترامپ «صاحب ذره‌ای از خاک سرزمین قدس یا فلسطین نیست، او صاحب برج‌های ترامپ است و می‌تواند آنها را به اسرائیلی‌ها بخشش کند».

عوض افزود، رئیس‌جمهوری آمریکا «افراط‌گرایی مسیحی را در ایالات متحده تقویت می‌کند... و انگلیسی‌ها نیز با به‌رسمیت شناختن اشغالگری اسرائیل در فلسطین، تصورات غلطی کرده‌اند».

روز گذشته ده‌ها هزار مسلمان در شماری از کشورهای عربی و اسلامی در حمایت از سرزمین فلسطین و قدس تظاهرات برگزار کرده و رویکرد ترامپ در قبال قدس اشغالی را محکوم کردند.

کاخ سفید نماز جمعه قدس پایتخت اسرائیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر