کد خبر: 566206 A

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، اتحادیه عرب را به برگزاری نشست اضطراری جهت بررسی پیامدهای تصمیم آمریکا در مورد شهر قدس فراخواند.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس امروز-یکشنبه- اتحادیه عرب را به برگزاری نشست اضطراری جهت بررسی پیامدهای تصمیم آمریکا در مورد شهر قدس فراخواند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» طی بیانیه ای اعلام کرد: «اسماعیل هنیه طی تماس تلفنی با «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب، خواهان برگزاری نشست این اتحادیه برای بررسی پیامدهای تصمیم آمریکا در مورد قدس شده است.»

حماس در این بیانیه اعلام کرد: «هینه در این گفتگو اظهار داشته که فلسطینیان از قدس، سرزمین و حقوق خود دفاع خواهند کرد. ابوالغیط هم گفته که دیدار نمایندگان دائمی این اتحادیه در سطح وزرای امور خارجه برای بررسی این مساله برگزار خواهد شد».

وزارت امور خارجه فلسطین پیشتر از اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی خواسته است برای بررسی مسئله قدس نشست اضطراری برگزار کنند.

مقامات ایالات متحده آمریکا جمعه گذشته اعلام کردند «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری این کشور قصد دارد در سخنرانی روز چهارشنبه آینده خود قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام کند.

اسماعیل هنیه حماس جنبش حماس احمد ابوالغیط برگزاری نشست اضطراری اتحادیه عرب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر