کد خبر: 566130 A

رئیس‌جمهوری ترکیه:

رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در شهر آغری تاکید کرد هیچ کسی جرات ندارد به یک وجب از خاک وطن ما تعرض کند.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه طی سخنانی در کنگره حزب عدالت در استان آغری اظهار داشت که هیچ کسی جرات ندارد به یک وجب از خاک وطن ما که متشکل از ۸۱ استان و ۷۸۰ هزار کیلومترمربع است، تعرض کند.

وی ادامه داد: «اگر کسی چنین جسارتی بکند، در ارتفاعات تندروک، کوهستان جودی و دشت بستلردره، با جنگنده های اف-۱۶ برسرشان فرود می‌آییم.»

اردوغان افزود: «برخی در آمریکا برای بی‌اعتبار کردن، محاکمه و مجازات ما، کشورمان و شما برادران عزیزمان، تنها به دلیل عدم تسلیم مقابل آنها تلاش می‌کنند. سناریو، روشن و مشخص و از طریق همکاران داخلی‌شان در حال اجراست. با کمک فتو این کار را انجام می‌دهند، اما نمی‌توانید ما را وارد این بازی کنید.»

وی ادامه داد: «در راستای همین سناریو، پ.ک.ک را هار، فتو را وارد صحنه، و داعش را علیه ما تحریک کردند. اکنون نیز رئیس حزب اصلی اپوزیسیون یا به عبارت دیگر حزب اصلی خیانت، در راستای این هدف، مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌کوشند کاری که موفق به انجام آن در ترکیه نشدند در هزاران کیلومتر دورتر، با همان سناریو و ابزار اجرا کنند. ملت ما بداند که تمام این بازی‌ها، تهمت‌ها و حملات مرتبط و وابسته به یکدیگرند.»

اردوغان همچنین گفت که هدف همگی نیز واحد و آن هم تسلیم ترکیه و انداختن ملت ما به جان یکدیگر است. هر چقدر می‌خواهند تلاش کنند، اما مطمئن باشند که به نتیجه دلخواه نخواهند رسید.

 

 

 

 

رجب طیب اردوغان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر