کد خبر: 566049 A

منابع محلی اعلام کردند که ائتلاف تحت امر عربستان سعودی در راستای حمایت از نیروهای حزب «کنگرده مردمی یمن» مواضع جنبش «انصارالله» را بمباران کرده‌اند.

به گزارش ایلنا، برخی تحولات و اظهارنظرها درباره درگیری‌های جاری در صنعا، پایتخت یمن نشان می‌دهد فتنه‌ای که «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور مخلوع علیه جنبش «انصارالله» به‌راه انداخته است، رنگ و بوی سعودی دارد و با حمایت سعودی‌ها در حال تشدید است. 

در همین راستا، خبرگزاری رویترز به نقل از منابع عربی و محلی گزارش داد که نیروی هوایی ائتلاف عربی تحت امر سعودی در راستای حمایت از عناصر حزب «کنگره مردمی یمن» به رهبری صالح، مواضع نیروهای انصارالله در صنعا را بمباران می‌کند.

طبق اعلام این منابع، جنگنده‌های ائتلاف سعودی، امروز در بیش از پنج نوبت مواضع انصارالله را در صنعا بمباران کردند. گزارشی درباره میزان تلفات این حملات منتشر نشده است.

از سوی دیگر، علی عبدااله صالح، امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با روزنامه «الرای» کویت، مدعی شد که دوران انصارالله تمام شده است و جایگاه واقعی ما در محیط عربی است.

صالح در حمایت تلویحی از دولت مستعفی «عبد ربه منصور هادی»، که به آغوش سعودی‌ها فرار کرده است، «نباید دولت کوچکی در دل دولت در یمن ایجاد شود.»

 

ائتلاف سعودی نیروهای صالح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر