کد خبر: 554266 A

در اختتامیه کنفرانس بین‌الملی علمای مقاومت؛

دبیرکل نُجَباء در اختتامیه دومین کنفرانس بین‌المللی علمای مقاومت در بیروت اظهار داشت که اگر قطب‌نمای مقاومت به جهتی جز قدس باشد، آن مقاومت منحرف شده و ارزش‌های حقیقی در آن از بین خواهد رفت.

به گزارش ایلنا، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در مراسم اختتامیه دومین کنفرانس اتحادیه بین ژ‌المللی علمای مقاومت با بیان اینکه «مقاومت باید قدس شریف را نماد تمام مقاومت‌ها در عالم باقی نگاه دارد»، تاکید کرد که اگر قطب‌نمای مقاومت به جهتی غیر از مسیر قدس بچرخد، آن مقاومت منحرف شده و ارزش‌های حقیقی در آن از بین خواهد رفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین «أکرم الکعبی» درمورد پیامدهای شوم موجودیت رژیم صهیونیستی اظهار داشت: لازم است امت اسلامی بداند که تمامی ویرانی‌ها در جهان و نیاز ما به مقاومت در فلسطین، عراق، سوریه، یمن و بحرین؛ تنها و تنها به دلیل این غده سرطانی است که در بدن امت اسلام کاشته شده است.

وی همچنین ضمن انتقاد از برخی نظرات مبنی بر بی‌تفاوتی نسبت به مسئله فسطین، گفت: ساده‌لوحی است اگر کسی تصور کند در فاصله دوری از آنچه در فلسطین رخ می‌دهد قرار دارد، چراکه تمامی حوادث با هم در تاثیر و تاثر هستند و این مساله حتی بر بیرون از جهان عرب و اسلام نیز تاثیر گذار است.

مقام عالی رتبه بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) در ادامه، «وعده بالفور» را «وعده شوم»، توصیف و تصریح کرد: این وعده، منشاء تمامی مصیبت‌هایی است که در یک قرن گذشته بر فلسطین، عرب‌ها و مسلمانان روا داشته شده است.

شیخ اکرم الکعبی به سخنان اخیر «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا نیز واکنش نشان داد و گفت: انگلستان به جای آنکه عذرخواهی کند، نخست‌وزیرش در جلسه‌ای در مجلس عوام گفته است ما بخاطر نقشی که در ایجاد دولت اسرائیل داشته‌ایم، به خود افتخار می‌‎ کنیم.

وی افزود: انگلستان متن وعده بالفور را به رئیس‌جمهوری آمریکا عرضه کرده بود تا موافقت خود را قبل از انتشار اعلام کند و دولت‌های اروپایی و غربی هم با آن موافقت کردند. سازمان ملل نیز موافقت خود را اعلام و کشورهای عربی نیز اگرچه موضع اصولی خود را دشمنی با این رژیم اعلام کرده بودند، اما اقدام به برقراری روابط مخفیانه با این رژیم کردند که امروز کم کم این روابط آشکار شده است و تصریحات رهبران صهیونیستی و نیز اسناد و مدارک آمریکایی که اخیرا از حالت سری بودن خارج شده این کشورها را رسوا کرده است.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در پایان در مورد روابط ریاض ــ تل‌آویو نیز اظهار داشت: اسرائیل و عربستان سعودی هر دو به یکدیگر نیاز دارند، به خصوص در سایه شرایطی که منطقه در آن به سر می‌برد و هر دو منافع مشترک فراوانی با یکدیگر دارند.

 

 

مقاومت اسلامی نجباء
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر