کد خبر: 544210 A

طی ۲۴ ساعت گذشته؛

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که طی عملیات نیروهای امنیتی در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق مختلف این کشور ۳۹ شبه‌نظامی کشته شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، وزارت دفاع افغانستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در عملیات‌‌ نیروهای امنیتی علیه شبه‌نظامیان طی ۲۴ ساعت گذشته در ولایت‌های مختلف ۳۹ شبه نظامی کشته و ۳۶ شبه‌نظامی دیگر زخمی شدند.

در این اطلاعیه آمده است: «این عملیات توسط نیروهای نظامی و امنیتی و با حمایت نیروهای هوایی در ولایت‌های ننگرهار، کاپیسا، پروان، پکتیا، غزنی، قندهار، ارزگان، زابل، غور، بادغیس، فراه، جوزجان، فاریاب، قندوز، بلخ، بدخشان و هلمند انجام شد».

همچنین تعدادی زیادی سلاح، مقادیری مهمات و مواد منفجره نیز کشف و ضبط شده است.

نیروی هوایی افغانستان نیز با ۷۴ پرواز در ۱۶ ولایت این کشور شش مخفیگاه شبه‌نظامیان را منهدم کرد.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، عملیات نیروهای امنیتی این کشور با هدف سرکوب فعالیت شبه‌نظامیان و گروه‌های تروریستی در مناطق مختلف تا پاک‌سازی کامل آنها شدت گرفته و در برخی ولایت‌ها عملیات پاک‌سازی ادامه دارد.

از سوی دیگر، وزارت کشور افغانستان نیز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ۱۶ شبه‌نظامی طالبان از جمله یک سرکرده کلیدی این گروه به نام «ملا ظاهر» طی عملیات زمینی و هوایی نیروهای امنیتی افغان در ولایت‌های ارزگان و فراه کشته شدند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که گروهی از شبه‌نظامیان وابسته به طالبان روز گذشته به یک پاسگاه پلیس در منطقه شیران شهرستان پشت رود ولایت فراه حمله کردند که با واکنش جدی نیروهای امنیتی مواجه شدند. در این حمله، یک سرباز زخمی شده و به مردم محل آسیبی نرسیده است.

 

وزارت دفاع افغانستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر