کد خبر: 543928 A

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که از عملیات نظامی ترکیه در ادلب سوریه حمایت خواهد کرد. همزمان گروه تروریستی جبهه النصره، ترکیه و شورشیان سوری که مورد حمایت آنکارا هستند را تهدید کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، روز گذشته اعلام کرد که از تحرکات نظامی ترکیه در ادلب (شمال غرب سوریه) که با هدف حمایت از آتش‌بس در چارچوب مناطق «کاهش تنش» صورت می‌گیرد، حمایت می‌کند.

«اریک باهون» سخنگوی امور خاورمیانه در پنتاگون گفت: «ما از تلاش‌های هم‌پیمان‌مان در ناتو یعنی ترکیه در مبارزه با تروریسم و همچنین تحرکات آن برای محافظت از مرزها حمایت می‌کنیم.»

این مقام نظامی آمریکایی در ایمیلی به خبرگزاری آناتولی، همچنین بر حمایت کشورش از تلاش‌های ترکیه برای جلوگیری از ایجاد مناطق امن برای گروه‌های تروریستی، تأکید کرد.

باهون تصریح کرد، موضع ایالات متحده درقبال جبهه‌النصره که به «جبهه الشام» تغییر نام داده، ثابت است و این گروه «امتداد القاعده در سوریه و در فهرست گروه‌های تروریستی خارجی است».

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه، روز گذشته از آغاز عملیات ارتش کشورش در ادلب سوریه خبر داد و اعلام کرد که ارتش روسیه از این عملیات پشتیبانی هوایی می‌کند.

در واکنش به این تحرکات نظامی ترکیه، گروه تروریستی جبهه النصره، در بیانیه‌ای گروهک‌های وابسته به «ارتش آزاد سوریه» را که برای جنگ در استان ادلب آماده می‌شوند، به قتل تهدید کرده است.

در بیانیه جبهه النصره آمده است: «ادلب تفریح‌گاهی برای آنها نیست... هر کسی که می‌خواهد مادرش به عزایش بنشیند، کودکانش یتیم و همسرش بیوه شود، به آنجا (ادلب) بیاید... .»

ادلب و نواحی اطراف آن از پایگاه‌های بزرگ گروه‌های معارض مسلح هستند و کنترل این مناطق را در دست گرفته‌اند.

نظامیان ترکیه، سال گذشته وارد شرق ادلب شدند و در عملیات موسوم به «سپر فرات» از گروه شورشی «ارتش آزاد سوریه» در جنگ علیه داعش و کردها حمایت کردند.

پنتاگون ترکیه جنگ سوریه ناتو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر