کد خبر: 529815 A

دولت واشنگتن در نظر دارد در چارچوب کاهش میزان بودجه وزارت خارجه آمریکا، شمار دیپلمات‌های این کشور در سازمان ملل متحد را کم کند.

به گزارش ایلنا، روزنامه «پولیتیکو» نوشته است که شمار دیپلمات‌های آمریکایی شرکت‌کننده در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل در سال جاری، صدها برابر کمتر از سال قبل خواهد بود.

به نوشته پولیتیکو، ایالات متحده آمریکا معمولا بیش از یک‌هزار دیپلمات خود را به مجمع عمومی سازمان ملل اعزام می‌کند. ولی واشنگتن به دلیل تمایل «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا به کاهش بودجه این وزارتخانه تصمیم به کاهش شمار دیپلمات‌های حاضر در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل گرفته است.

پولیتیکو تصریح کرد، تیلرسون درصدد است حدود ۳۰ پست از مجموع ۷۰ پست «فرستاده ویژه» را لغو کند که از آن جمله می‌توان به سمت‌های فرستاده ویژه به سوریه، فرستاده ویژه در امور پرونده هسته‌ای ایران و نیز فرستاده ویژه در امور زندان «گوانتانامو» اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، ترمیم ساختار وزارت خارجه آمریکا، در چارچوب بودجه جدید فدرال آمریکا که به کاهش بودجه‌های وزارت خارجه تا ۳۰ درصد و در مقابل افزایش بودجه نظامی تصریح می‌کند، صورت می‌گیرد.

هفتاد و دومین دور نشست مجمع عمومی سازمان ملل ۱۲ سپتامبر در نیویورک برگزار خواهد شد.

دولت آمریکا سازمان ملل دیپلمات‌های آمریکا در سازمان ملل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر