کد خبر: 529611 A

جنبش «انصارالله» و حزب «کنگره ملی» در نشست مشترک ملی در صنعا، بر حل اختلاف و یکپارچه کردن تلاش‌ها برای مقابله با متجاوزان تأکید کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از سبأ، شماری از نمایندگان و فرماندهان نظامی جنبش انصارالله و حزب کنگره ملی، روز گذشته در نشستی به دعوت رئیس شورای عالی سیاسی یمن مشارکت کردند. هدف از این نشست تلاش برای کنار گذاشتن اختلافات و کاهش تنش عنوان شده است.

این نشست به ریاست «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن و با حضور «صادق امین ابو راس» نایب رئیس حزب کنگره ملی و «عارف الزوکا» دبیرکل این حزب و نیز «محمد عبدالسلام» سخنگوی رسمی حزب‌الله و شمار دیگری از اعضای هر دو گروه سیاسی، در صنعا برگزار شد.

طرفین در این نشست بر «برطرف کردن تنش‌ اخیر در صنعا، بازگشت اوضاع امنیتی به سطح طبیعی، انجام تحقیقات امنیتی بی‌طرفانه در باره حوادث پنجشنبه گذشته و ممانعت از قضاوت زودهنگام درباره نتایج این تحقیقات شدند.»

شرکت‌کنندگان در این رایزنی‌ها بر ادامه دیدارها بین سران گروه‌های سیاسی «جهت ایجاد راه‌حل‌هایی سیاسی و یکپارچه‌کردن تلاش‌ها برای مقابله با دشمن و جلوگیری از ایجاد اختلاف در بین گروه‌ها» تأکید کردند.

انصارالله یمن حزب کنگره ملی یمن گروه‌های سیاسی یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر