کد خبر: 525212 A

مقام‌های اسپانیا:

مقام‌های امنیتی اسپانیا اعلام کردند عملیات تروریستی روی داده توسط تروریست‌ها در بارسلون توسط یک گروه هشت نفره طرح‌ریزی شده بود.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای‌نیوز، مقام‌های امنیتی اسپانیا اعلام کردند عملیات تروریستی روز پنج‌شنبه در بارسلون، که توسط عناصر وابسته به گروه تروریستی داعش روی داد توسط هشت تروریست طرح‌ریزی و اجرا شد.

این مقام‌های امنیتی اعلام کردند این افراد در پی استفاده از کپسول‌های حاوی گاز شیمیایی علیه مردم بودند که در اجرای این اقدام تروریستی ناکام ماندند.

این گروه‌ از تروریست‌ها قصد داشتند تا این کپسول‌ها را با بمب‌های مخصوص حمله شیمیایی منفجر کرده و در واقع یک حمله تروریستی شیمیایی انجام دهند.

در حمله یک خودروی ون به عابران پیاده در بارسلون در روز پنجشنبه ۱۴ نفر کشته و ۱۰۰ نفر مجروح شدند.

مقام‌های پلیس اسپانیا همچنین بامداد امروز- جمعه- از کشته شدن  ۵ مظنون دارای کمربند انتحاری در عملیات نیروهای امنیتی در شهر کمبریلز خبر داده‌اند. گفته می‌شود این افراد با حمله‌ای در «کمبریلز» مرتبط بودند.

گزارش‌ها حاکی است که در شهر کمبریلز شش شهروند و یک پلیس نیز مجروح شده‌اند. اما هنوز پلیس درخصوص چگونگی مجروح شدن این شش نفر اظهار نظر نکرده است.

رسانه‌های اسپانیایی می‌گویند، این افراد قصد داشتند ساعاتی پس از حمله بارسلون به مردم در شهر کمبریلز حمله کنند.

طبق گزارش رسانه‌های محلی، خودرو این افراد در شهر کمبریلز به یک خودروی پلیس کوبیده است. و نیرویهای پلیس به سوی افراد حاضر در این خودرو آتش گشودند.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حوادث تروریستی را بر عهده گرفت.

اسپانیا گروه تروریستی داعش حمله شیمیایی حمله تروریستی به بارسلون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر