کد خبر: 516597 A

وزارت خارجه روسیه، در واکنش به تحریم‌های تازه ایالات متحده علیه مسکو، در اقدامی متقابل از دولت آمریکا خواست از تعداد دیپلمات‌ها و کارمندان خود در روسیه بکاهد.

به گزارش ایلنا به نقل از نووستی،  در واکنش به تحریم‌های تازه کنگره ایالات متحده علیه مسکو، وزارت خارجه روسیه، امروز- جمعه در اقدامی متقابل از دولت آمریکا خواست از تعداد دیپلمات‌ها و کارمندان خود در روسیه بکاهد.

این وزارتخانه همچنین خبر داد که یک اقامتگاه و یک «انبار» دولت آمریکا در این کشور مصادره می‌شود.

اقدامات مسکو در روز جمعه پاسخی است به مصوبه تحریم‌های تازه کنگره آمریکا علیه دولت «ولادیمیر پوتین»، که روز پنج‌شنبه در قالب بسته‌ای از تحریم‌ها در کنار دو کشور دیگر ایران و کره‌شمالی نهایی شد.

این در حالی است که یک روز قبل ولادیمیر پوتین در این‌باره گفته بود که واکنش رسمی کشور خود را به زمان رویت نسخه اصلی تحریم‌ها یعنی پس از امضای «دونالد ترامپ» موکول می‌کند.

طرح تحریم‌های تازه در پی تصویب در مجلس نمایندگان آمریکا و سنای این کشور هم‌اکنون برای امضا توسط رئیس‌جمهور آمریکا به کاخ‌سفید ارسال شده است.

پوتین، پنجشنبه‌شب در فنلاند، ضمن انتقاد از تحریم‌ها و فضای «روسیه‌هراسی» که به گفته او در آمریکا ایجاد شده گفت که دولت او برای واکنش نشان دادن، منتظر رویت نسخه نهایی طرح خواهد ماند.

اما اکنون وزارت خارجه روسیه رسما از آمریکا خواسته است تا از تعداد دیپلمات‌ها و کارمندان خود در سفارت این کشور در مسکو و کنسول‌گری‌هایش در روسیه بکاهد.

در بیانیه این وزارتخانه قید شده است که آمریکا باید تعداد پرسنل خود در روسیه را به تعداد دیپلمات‌های روس در آمریکا کاهش دهد. منابع رسانه‌ای این تعداد را «۴۵۵ نفر» گزارش کرده‌اند.

ایالات متحده تا روز اول سپتامبر آینده یعنی چیزی بیش از یک ماه دیگر فرصت دارد از تعداد پرسنل خود کاسته و همچنین یک اقامتگاه و یک انبار را به دولت روسیه واگذار کند.

وزارت خارجه روسیه همچنین به آمریکا هشدار داده است که اگر در برابر این واکنش نیز به اقدام متقابل دست بزند، با واکنش سریع روس‌ها مواجه خواهد شد.

روسیه دونالد ترامپ تحریم‌های تازه سنای امریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر