کد خبر: 496686 A

شنبه‌شب سه حادثه در لندن، وضعیت این شهر را فوق‌العاده کرد که به گفته پلیس بریتانیا، دو مورد آنها حمله تروریستی بود. منابع محلی می‌گویند در این حوادث خشونت‌آمیز دست‌کم ۴ تن کشته و ۲۰ نفر زخمی شده‌اند.

به گزارش ایلنا، شب گذشته رسانه‌های خبری از حمله دو نفر با چاقو به مردم در رستورانی در منطقه «واکس‌هال» در لندن کردند. کمی بعد گزارش شد یک خودرو با سرعت حدود هفتاد کیلومتر به سمت مردم رفته است و یک حادثه دیگر در مرکز خرید «بورو» گزارش شد.

به دنبال این حوادث، پلیس و نیروهای امنیتی نقاط مورد حمله را محاصره کردند. بعد از گذشت ساعتی، پلیس انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد حوادث پل «وست مینیستر» و مرکز خرید بورو تروریستی بوده اما حادثه چاقوکشی در واکس‌هال با آنها مرتبط نبوده است.

به دنبال این حوادث پلیس و نیروهای امنیتی نقاط مورد حمله را محاصره کردند.

پلیس لندن مشغول تحقیقات است.
همزمان افرادی در یک رستوران مورد حمله با چاقو قرار گرفتند.

1DEFF046-375B-46CD-86F2-C0A6108D6CA1_w1023_r1_s

برخی منابع آمار تلفات را تاکنون ۴ کشته و ۲۰ زخمی اعلام کرده‌اند اما آمار رسمی هنوز اعلام نشده است. در یک مورد، رویترز به نقل از شاهد عینی گزارش داد که بعد از حمله ون روی پل لندن، شش نفر را دیده که روی زمین افتاده بودند.

1396031402441421811063064

برخی گزارش ها از صدای سه انفجار در پل لندن خبر دادند که بعد روزنامه «سان» چاپ لندن گزارش داد این صدا مربوط به عملیات پلیس بود و دو مظنون عامل حملات کشته شدند و سه نفر از آنها هنوز فراری هستند.

واکنش‌ها

در حالیکه هنوز تحقیقات درباره مهاجمان و انگیزه آنها ادامه دارد، کاخ سفید می‌گوید «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان آخرین رویدادهای لندن قرار گرفته و وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد دولت آمریکا آماده کمک کردن به بریتانیاست.

وزارت خارجه ایالات متحده در بیانیه خود این حملات را «حملات بزدلانه به غیرنظامیان بی‌گناه در لندن» نامیده است.

«صادق خان» شهردار لندن هم در بیانیه‌ای این حملات را «وحشیانه» توصیف و آن را محکوم کرد.

همچنین «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور بیش از هر زمان دیگری در کنار بریتانیا ایستاده است.

تنها ده روز پیش در حاشیه کنسرت «آریانا گرانده» در «منچستر» حمله تروریستی دیگری انجام شد که دست کم ۲۰ نفر کشته شدند و داعش مسئول آن شناخته شد.

حمله تروریستی شب لندن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر