کد خبر: 482952 A

تشکیلات خودگردان فلسطین اخیرا به رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که روند پرداخت هزینه‌های برق نوار غزه را متوقف خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از یدیعوت‌أحارونوت، تشکیلات خودگردان فلسطین به صورت رسمی به رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که دیگر هزینه‌های برق نوار غزه را که از طریق این رژیم تامین می‌شود، پرداخت نخواهد کرد. این در حالی است که ۱۰ خط برق باریکه غزه از طریق رژیم صهیونیستی تامین می‌گردد که در کل ۳۰ درصد از کل برق مورد نیاز نوار غزه را تشکیل می‌دهد.

به نوشته روزنامه عبری‌زبان هاآرتص، این اقدام باعث تنش بیشتر میان تشکیلات خودگردان و جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و در نهایت تشدید بحران برق در نوار غزه خواهد شد.

این اقدامات در پی تهدیدات اخیر «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان علیه نوار غزه صورت می‌گیرد و قبل از آن هم، دولت «رامی حمد الله» از کسر ۳۰ الی ۵۰ درصدی حقوق کارکنان تشکیلات در نوار غزه خبر داده بود.

گفتنی است که هزینه خطوط برق نوار غزه که از طریق رژیم صهیونیستی تامین می‌شوند، ۴۰ میلیون شیکل (تقریبا ۱۰ میلیون دلار) در ماه است و این رژیم آن را از درآمدهای مالیاتی طرف فلسطینی کسر می‌کند.

نوار غزه تشکیلات خودگردان فلسطین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر